ERGOTECH - DOMY ENERGOOSZCZĘDNE

More Website Templates @ TemplateMonster.com - October 10, 2011!

Ten dom zbudujesz najszybciej – domy szkieletowe.

Choć w Polsce tzw. domy szkieletowe dopiero zdobywają rynek budowlany to trzeba powiedzieć, że na tej technologii zbudowana jest praktycznie cała Ameryka i Kanada.

Najważniejszymi zaletami tego typu konstrukcji są przede wszystkim - niski koszt i szybkość realizacji budowy. Cechą charakterystyczną tego typu domów jest ich lekkość i bardzo dobre parametry cieplne. Podstawę konstrukcji stanowią tzw. kantówki drewniane o przekroju 9x 9 cm, które stanowią swoistego rodzaju szkielet budynku.

dom szkieletowy

Trzeba podkreślić, że jedną z najważniejszych rzeczy, która ma decydujący wpływ na to czy domy szkieletowe będą inwestycją udaną jest jakość drewna. Tutaj jest kilka warunków koniecznych do spełnienia, aby konstrukcja była solidna i zapewniała długowieczność budynku.

Warunek pierwszy to odpowiednie tzw. wysezonowanie i zaimpregnowanie drewna. Chyba nie trzeba wspominać, co się dzieje z mokrym drewnem podczas schnięcia, a co, gdy nie jest zabezpieczone przed np. kornikami.

Druga sprawa domy szkieletowe uważa się za szczególnie narażone na działanie ognia. Owszem, tak jest, ale tylko w przypadku użycia nieodpowiednio przygotowanego drewna konstrukcyjnego. Mowa tutaj o obustronnym struganiu, które w ewidentny sposób poprawia odporność ogniową drewna. To tyle o warunkach wstępnych, które muszą być spełnione, aby domy szkieletowe były zbudowane zgodnie ze sztuką budowlaną.

Warto w tym miejscu powiedzieć o wpływie lekkości konstrukcji na ogólne koszty budowy. Zaczynając od fundamentów, które nie wymagają ogromnej ilości betonu i zbrojeń, przez budowę ścian konstrukcyjnych i nośnych, gdzie nie potrzebne jest używanie ciężkiego sprzętu budowlanego, po sam dach, który może być pokryty praktycznie, każdym lekkim materiałem dekarskim. Widzimy więc, że domy szkieletowe na każdym etapie budowy przynoszą wymierne korzyści finansowe inwestorowi.

Na koniec dwie ciekawostki. Pierwsza – domy szkieletowe pod względem izolacji cieplnej w niczym nie ustępują domom tradycyjnym – murowanym. Warunek jeden – ścisłe przestrzeganie technologii. Druga ciekawostka – Biały Dom w Waszyngtonie po części zbudowany jest jako dom szkieletowy.

dom energooszczędny
to inwestycja
na pokolenia...

- zaufaj specjalistom!

Zadzwoń: 786 - 978 -990 designed by DREAMLINE